PO pro práci s dětmi má na starost organizaci práce s dětmi a rodinami na úrovni seniorátu. V současné době jde především o setkávání /vzdělávání/ učitelů Nedělní školy a přípravu programu pro děti při každoročním seniorátním setkání.

Od r. 2016 pracuje poradní odbor ve složení:

Adéla Gabrielová (Olomouc)

Jarmila Klapková (Prostějov)

Jana Grollová (Ostrava)

Vize

Poradní odbor (dále POD) by chtěl každým rokem uspořádat pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi MSSjarní seminář nebo workshop. Chceme tak umožnit další vzdělání, ale také sdílení zkušeností, radostí a strastí, osobní setkání, povzbuzení k další práci. Semináře bychom chtěli uspořádat pokaždé v jiném sboru, jelikož je seniorát velmi rozlehlý, aby účastníci měli bližší dojezdovou vzdálenost. Uvítáme pozvání do sborů, kde je možné setkání uspořádat. Jarní setkání se uskutečnilo v Prostějově v sobotu 2. 4. 2016. Program připravila Jana Hofmanová, farářka ve Šternberku. Přijelo 20 účastníků (+ 8 dětí).

Podpora setkávání dětí v rámci seniorátu, církve je důležitá nejen pro děti z malých sborů. Chceme, aby se děti seznámily i v rámci církve. Budeme se snažit šířit informace pro sbory, kde se konají např. tábory pro děti, kde je možné přihlásit také děti z jiných sborů. Nyní např. Ostrava. Dříve se konaly také společné dovolené pro rodiny s dětmi, organizace takového setkání však v současné době není v silách POD. Dříve se také konala seniorátní setkání rodin s dětmi v červnu, ale v současné době se každoročně v červnu koná seniorátní den. Chtěli bychom se podílet na přípravě programupro děti v rámci seniorátního dne, aby děti nebyly jen hlídány a odloženy. Letos se seniorátní den bude konat v sobotu 18. 6. v Zábřehu.

Chtěli bychom informovat učitele NŠ o chystaných akcích, pomůckách pro výuku... Díky seniorátní kurátorce jsme získali kontakty na učitele NŠ v našem seniorátu, což nám umožní oslovovat učitele NŠ přímo. Nezřídka se stává, že učitelé při ohlášení v kostele zrovna učí, informace o seminářích se k nim dostane pozdě nebo vůbec.

Doporučujeme

Celocírkevní seminář pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi, který se koná pravidelně každým rokem první sobotu v listopadu. Místa konání se střídají (Čechy x Morava), v roce 2015 byl seminář v Plzni, letos by se tedy mohl konat na Moravě (Brno, Olomouc,?). Struktura semináře: dopoledne pobožnost, hlavní přednáška, oběd, odpoledne workshopy po skupinách (různá témata pro různé věkové kategorie, zájmy). Vždy je seminář velmi dobře připraven.

S dětmi na cestě víry – dvouletý kurz pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi v církvi, skládá se z osmi víkendových setkání během dvou let. Fundovaní přednášející, témata biblistiky, katechetiky, psychologie, pedagogiky, ... pořádá oddělení výchovy naší církve. V září 2015 byl zahájen druhý běh tohoto kurzu (http://katecheze.evangnet.cz/clanky/kurz-s-detmi-na-ceste-viry)

Katecheze – webové stránky naší církve na téma katecheze - katechetické příručky, tipy na knihy, vánoční a jiné divadla, přípravy pro mládež, pozvánky.

Letní tábory v MSS 2016

Kde

Pořádá

Poznámka